BAKA TURİZMİN ÇEŞİTLENDİRİLMESİ İÇİN YENİ PROJELER ÜRETECEK

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), bölgede turizmin çeşitlendirilmesi amacıyla yeni projeler üretecek.

BAKA 2019 Yılı Ocak Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Burdur’da gerçekleştirildi. Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu başkanlığındaki toplantıya Burdur Valisi Hasan Şıldak, Isparta İl Genel Meclisi Başkanı Ali Bolat, Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Mustafa Tutar, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik ile BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Madenci ve uzmanlar katıldı.

BAKA Dönem Başkanı Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, burada yaptığı konuşmada, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın 10 yıl önce kurulduğunu ve başarılı çalışmalar gerçekleştirdiğini söyledi. Seymenoğlu, şunları kaydetti.

”Kalkınma Ajansları bölgede sorumluluk alanı içerisindeki illerin gerek ekonomik, gerek sosyal, kültürel ve turizm alanındaki desteklenmesinde öncelik arz eden projeleri desteklemek için kurulmuş bir ajans. Bugüne kadar da eminim ki birçok projeyi destekleyerek Antalya’nın, Burdur’un ve Isparta’nın yatırım yapılması gereken öncelikle tercih edilen alanlarda turizm, sanayi olabilir veya hayvancılık olabilir farklı alanlarda birçok projeye destek vererek bölgemize önemli katkılar sunmasına vesile olmuş.”

0 Yorum

Yorum Bulunamadı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dil »