Bakan turizmcilerle krizi görüştü

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya’da turizmcilerle bir araya gelerek Thomas Cook’un iflasının ardından yaşanan gelişmeleri ve alınacak önlemleri görüştü.

Concorde De Luxury Otelde düzenlenen toplantıya Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, TÜROFED Başkan yardımcısı Sururi Çorabatır, Thomas Cook’un Türkiye temsilcileri, bölge turizmcileri katıldı.

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, toplantıda Thomas Cook’un iflasının ardından bir kriz masası oluşturulduğuna dikkat çekerek, ”Bakanlığın öncüğünde kurulan kriz masasında TÜROFED ve yerel yetkililer yer aldı. Kriz masası İngiliz Sivil Havacılığı (ATOL) ile birlikte Türkiye’de tatil yapan İngiliz misafirlerin güvenli ve sorunsuz olarak ülkelerine dönmelerinin nasl olacağını ele alacak. Tatil alanların durumunu görüşecek. Ayrıca Thomas Cook’un otellere geçmişten gelen borçlarının tahsili ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı önderliğinde toplu mücadele edilecek.”

0 Yorum

Yorum Bulunamadı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir