Beyazdan Maviye Antalya “Kay-Sür-Yüz” Yarışlarına ilgi büyük oldu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından kış turizmini geliştirmek amacıyla bir günde kayak yapılıp, bisikletle sahile gidilip yüzülebileceğini göstermek için ilki gerçekleştirilen, ”Beyazdan Maviye: Kay-Sür-Yüz” Spor etkinliği” büyük ilgi gördü ve sporcular da heyecan yaşadı.Antalya’nın kış sporları merkezi Saklıkent’te kayak yarışı ile başlayan mücadele, bisiklet etabı ile devam ederek Konyaaltı’nda yüzme yarışları ile sona erdi.
İlk kez düzenlenen etkinlikte toplam 20 takım ve 60 sporcu yarıştı. Sporcular önce 2,5 kilometre kayak kaydı, 45 kilometre bisiklet sürdü ve 500 metre yüzerek yarışı tamamladı. Parkurlar boyunca çok sayıda sporsever, yarışları heyecanla izledi.
Dereceye girenlere kupaları Porto Bello Otel’de düzenlenen törenle verildi. Törene Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ATSO Meclis Süleyman Özer, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Antalya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin, Saklıkent Kooperatifi Başkanı Emin Altıner, sporcuların aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye’de ilk

ATSO Başkanı Davut Çetin, ödül töreninde yaptığı konuşmada,

Beyazdan Maviye Antalya “Kay-Sür-Yüz” Kış Sporları Organizasyonu’nun Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkat çekti.

Antalya Valiliği’nin himayelerinde gerçekleştirilen organizasyonu önümüzdeki yıllarda uluslararası düzeyde gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirten Çetin, şöyle devam etti.

”Kay-Sür-Yüz etkinliğini Antalya turizminin çeşitlenmesi ve tanıtımı açısından da çok önemsiyoruz. Antalya’nın hep konuştuğumuz ama bugüne kadar pek de tanıtamadığımız bir özelliği var. Bu şehirde aynı gün içinde hem yüzebilir, hem de kayak yapabilirsiniz. Antalya’da aynı gün içerisinde Toroslar’da kayak yapıp, bir saat sonra Konyaaltı’nda rahatlıkla denize girebilirsiniz. Bu özellik Antalya’yı dünyadaki bir çok turizm destinasyonundan farklı kılan bir zenginlik. Bugün iki aktivitenin arasına bisiklet etabını da koyarak farklı bir triatlon yaptık. İlk denemeydi gerçekten çok güzel oldu. Bugün Antalya’ya 1 saat uzaklıktaki Saklıkent’te sabah her yer bembeyaz kardı ve güneşli bir hava vardı. Kayak yarışlarını tamamladık, bisiklet yarışının startını verdiğimizde kar yağıyordu. Bisikletçiler 45 kilometre aşağıya Konyaaltı Sahili’ne indiğinde hava sıcaklığı 17-18 derece civarındaydı. Yani denize girilebilecek bir durumdaydı. Ve yüzme yarışını gerçekleştirdik. Zor bir parkur olmasına rağmen tüm sporcularımız ve görevlilerimiz en küçük bir olumsuzluk yaşamadan yarışlarımızı tamamladık. Bu etkinliği Antalya turizminin tanıtımı için çok önemsiyoruz. Umuyorum bu etkinliği önümüzdeki süreçte uluslararası düzeye taşıyacağız. Dünya’nın ünlü sporcularını kentimizde ağırlayacağız.”

Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Saklıkent Kooperatifi Başkanı Emin Altıner de konuşmalarında organizasyonun Antalya turizmini ve tanıtımı için önemine dikkat çekti.

YARIŞLARDA DERECEYE GİRENLER ŞÖYLE;

Kayak Etabı

1. Osman Özaydın

2. Burak Gez

3. Suzan Margaret Yalın

Bisiklet Etabı

1. Ataman Şekerci

2. Furkan Gürler

3. Bülent Mihraç Korkmaz

Yüzme Etabı

1. Ege Mert Öztürk

2. Ramazan Dinçer

3. Şükrü Sinan

Genel Klasman Takım Kupa Birincileri

Baki Karaçay

Ataman Şekerci

Şükrü Sinan

Genel Klasman Takım Kupa İkincileri

Tuğrul Konuk

Emir Kaya

Cennet Çarşı

Genel Klasman Takım Kupa Üçüncüleri

Ali Efe Özaydın

Yiğit Eryılmaz

Deniz Demircan

0 Yorum

Yorum Bulunamadı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir