Golf

Golf

Belek ve Golf

Türkiye’nin turizm markası Antalya’nın gözde tatil merkezlerinden Belek, doğası ve iklimiyle dünyanın önemli tatil lokasyonlarından biri haline gelmiştir. Antalya’ya 30 kilometre mesafede bulunan Belek, 17 kilometrelik sahil şeridi ve bu şerit boyunca kurulu 5 yıldızlı otelleriyle 1990’lı yılların başından itibaren konuklarına Akdeniz’in en konforlu tatil olanaklarını sunmaktadır.

Belek’i bölge için çekici konuma getiren özelliklerin başında ulaşım kolaylığı ve yakınında bulunan antik kentler gelmektedir. Bölge, binlerce yıllık tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, bereketli topraklarıyla her dönem cazibe merkezi olmuştur.

Belek, ılıman havasıyla tipik Akdeniz iklimine sahip olsa da, Toros Dağlarının yamaçlarından gelen tatlı sularla, diğer birçok Akdeniz beldesinden ayrı bir özelliğe sahiptir. Sahili, kıyı şeridine özgü geniş kumul kuşağı sayesinde denizin ve rüzgarın etkisinden korunmaktadır.

Tüm bu bileşenlerin oluşturduğu muhteşem atmosferiyle Belek, sadece bir turizm merkezi değil, aynı zamanda Akdeniz’in doğal yaşam karakteristiğini barındıran önemli bir bölgedir.

Belek uzun süredir ülkemizin spor turizmine yönelik hizmetler sunan gözde tatil bölgelerinin merkezlerinin başında gelmektedir.  Belek’i, bu konuma taşıyan unsurların başında da iklimi, coğrafi yapısı ve elbette kararlılıkla yürütülen sürdürülebilir turizm politikaları gelmektedir. Her mevsim pek çok alanda faaliyet gösteren spor kulüplerinin gözdesi haline gelen Belek ve Belek Otelleri, Golf turizmi için de Avrupa’da vazgeçilmez bir destinasyon olmuştur.

Muhteşem iklimi sayesinde yılın neredeyse 12 ayı golf oynamaya elverişli koşullara sahip olan Belek, dünya standartlarındaki golf sahaları, lüks konaklama tesisleri ve Avrupa’nın en iyi imkanlarına sahip alt yapısıyla bu spora gönül verenler için ideal bir merkez konumundadır. 10 golf tesisi ve 14 sahasıyla, Türkiye spor turizmine nitelikli ve profesyonel hizmet vermekte olan Belek, bu alandaki en büyük gelir kaynaklarından biri olmayı sürdürmektedir… Ayrıca Belek’e 50 km uzaklıkta yer alan Alanya Belediyesi’ne bağlı; Emişbeleni, Mahmutlar, Kargıcak, Okurcalar ve Türkler beldeleri, 2012 Bakanlar Kurulu Kararı ile içerisinde golf alanlarının bulunacağı yeni turizm merkezleri ilan edilmiştir. Bu karar ile bölgedeki golf turizminin hacmi çok daha büyüyecek ve bölge golf sporu için vazgeçilmez bir lokasyon olma özelliğini sürdürmeye devam edecektir.

Belek; 47 adet 5 yıldızlı otel ve 5 yıldızlı tatil köyü, 10 golf kulübü, 14 golf sahası, 50 adet futbol sahası ve 200’ü aşkın tenis kortu ile profesyonel ve amatör sporculara hizmet sunmaktadır.

Belek Bitki Örtüsü

Belek, doğal bitki örtüsü ve faunasıyla dar bir alanı kapsamasına rağmen, doğal yaşam çeşitliliği oldukça geniştir. Bölgedeki ormanlar kumulları kaplamakta ve en geniş bitki örtüsünü oluşturmaktadır. Belekteki yoğun Akdeniz fıstık çamı ormanlarının, yöresel türlerden biri olduğu bilinmektedir. Ayrıca yoğun çam ormanlarının altında Akdeniz çalıları ve sahile indikçe maki bitki örtüsü bulunmaktadır. Bu ormanlar, çiçek ve fauna açısından en zengin alanlardır. Görsel olarak en güzel ve zengin kırlar buralardadır.

Belek’in doğal ortamlarının çeşitliliği, çiçeklerinin zenginliğine dayanır. Belek’te 58 aile, 118 tür, 16 alt tür tanımlanmıştır. En zengin çiçek türleri, kumul bitki örtüsünde (27 ailenin 51 türü ) ve fıstık çamı ormanlarında (31 ailenin 51 türü) bulunmaktadır. 1995’de Belek’te daha önce söz edilmeyen 40 bitki türü bulunmuş, 28 botanik aileden 48 egzotik türün de listesi yapılmıştır.

*Avrupa’nın tamamında 12.000 civarında bitki türü bulunurken bu rakam Türkiye’de 10.000 civarındadır.

*Akdeniz Bölgesi’nde yetişen 600 “endemik” bitki türünün, 500’ü Antalya ve çevresinde yetişmektedir.

*Belek’te 118’den fazla değerli bitki türünün bulunmakta ve 40’tan fazlası Belek’e has  türlerdir.

*Var olan 6 bitki türü dünyada sadece Antalya’da yetişmektedir.

Belek ve Doğal Yaşam

Belek, çok uzun yıllardır insan popülasyonunun yoğun olduğu bir bölge olduğu için, canlı çeşitliliği insan yaşamına ve küçük alanlara uyum sağlayabilen türlerle sınırlanmıştır. 200’e yakın omurgalı canlı türünün bu bölgede yaşadığı bilinmektedir. Bu türler içerisinde 38 memeli, 88 kuş, 31 sürüngen, 5 amfibi (çift yaşamlılar), 38 balık ve 51 dikkate değer omurgasız türünün listesi yapılmıştır. Belek sahil bölgesinde tilki, gelincik, sincap, kirpi gibi canlılar sıklıkla görülmektedir.  Kuş gözlemciliği açısından, en iyi bölgelerden olan Belek’te, pek çok kuş kışlayıp üremektedir.  Ayrıca, az bulunan bukalemunlar gibi sürüngenler, deniz kaplumbağaları, kara kaplumbağaları, tatlı su kaplumbağaları Belek’in doğal yaşam alanları içinde özgürce yaşamaktadır.

Doğal Hayatı Koruma Derneği ve Dünya Doğayı Koruma Vakfı, tüm dünyada tehdit altında bulunan Caretta Caretta’lar için Belek sahilinin önemine vurgu yapmaktadır. Çünkü Caretta Caretta’lar dünya da başta Belek olmak üzere pek az sahilde üremektedir.

BELEK GOLF SAHALARI

TAT GOLF CLUB

Tat Golf Belek Uluslararası Golf Kulübü, 27 delikli oyun alanı ile uluslararası şampiyonalara ev sahipliği yapmaktadır. İngiltere’nin en prestijli golf sahası mimarları tarafından, Belek’in doğal cennet görüntüsüne uygun olarak 130 hektar alanda kurulan kulüp,  özellikle Avrupalı golfçülerin tercih ettiği standart özellikler göz önüne alınarak tasarlanmıştır. Tat Golf Belek, oyunculara 3 seçenekli 9 delik championship düzenlemesiyle değişken 18 delik imkanı sunmaktadır. Golf tutkunlarına 9, 18 ya da 27 delikte inanılmaz bir manzara eşliğinde, sahanın uzunluğunu hissettirmek amacıyla golf yollarının, doğrudan plaj kenarından uzanmasına özen gösterilmiştir. 27 delikli, driving range, 2 pitch bunker ve 3 putting green’e sahip Tat Golf Belek, yenilenmiş yüzüyle 1 Ekim 2010 tarihinde kapılarını yeniden golf severlere açmıştır.

 

Üçkum Tepesi Mevkii, Belek-Antalya / TÜRKİYE

Tel: +90 242 725 53 03 • Faks: +90 242 725 52 99 – 41 29

www.tatgolf.com.tr • new@tatgolf.com.tr

 

NATIONAL GOLF CLUB

1994’te açılan 27 delikli National Golf Club, çam ve okaliptüs ağaçları ile kaplı 920 dönümlük arazi üzerine kurulmuştur. Uluslararası golf turnuvalarının oynanmasına olanak sağlayan EPGA (European Professional Golfers’ Association)  standartlarına uygun Türkiye’nin ilk golf kulübüdür. National Golf Club, 2000 yılında Akdeniz’deki 1500 golf kulübü arasında 42. seçilmiş, 2001 yılında Avrupa kulüpleri içerisinde 39. sıraya yükselmiş, 2002’de Golf Magazin Dergisi’nin araştırmaları sonucunda dünya 16.’lığı payesini kazanmış, 2003 yılında ise Germany’s Golf Journal Magazine tarafından Dünyanın En İyi 100 Golf Sahası sıralamasında 4. olarak yer almıştır. National Golf Club, David Feherty ve David Jones tarafından alanın doğal güzellikleri korunacak bir yaklaşımla tasarlanmıştır. Bu tasarıma uygun olarak Amerikan “Aquaturf” şirketi tarafından yapılan saha, 18 delikli şampiyona alanı, 9 delikli akademi alanı ve 40 kişilik driving range, 2 putting green, bunker ve chipping practice area alıştırma sahalarından oluşturulmuştur.


Belek Turizm Merkezi 07500 Serik-Antalya/TÜRKİYE

Tel: +90 242 725 46 20   • Faks: +90 242 725 46 23

www.nationalturkey.com  •  info@nationalturkey.com 

ANTALYA GOLF CLUB

Antalya Golf Kulübü sahalarının projesi, dünyaca ünlü European Golf Design mimarları tarafından hazırlanmıştır. Golf tutkunları için keyifli ancak bir o kadar da zor oyun alanlarına sahip tesislerin saha danışmanlığını ise ünlü golf oyuncusu David Jones yapmıştır.

Pasha

2002 yılında açılan Pasha sahası, 550.000 metrekarelik alan üzerine kurulmuştur. 5731 metre ve 72 par ile etkileyici Pasha, değişik kombinasyonları ile düşük ya da yüksek handikabı olan her oyuncuyu zorlamaktadır. Yüksek şemsiyeleri andıran çam ağaçları ve göller içerisine kurulu Pasha, maksimum oyun keyfi sunmaktadır.

PGA Sultan

2003 yılında, 775.000 metrekarelik alan üzerine kurulan PGA Sultan sahası,  71 par ve 6477 metre uzunluğu ile golfçülerin en beğendikleri sahalardan biridir. European Golf Design ve David Jones bu sahanın hazırlanmasında birlikte çalışarak, ormanlık alana olan uyumunu yakalamayı başarmışlardır. Kendinden emin golfçüler için tasarlanan PGA Sultan, zorluk derecesi yüksek sahalardandır.


Belek Turizm Merkezi, 07500, Belek – Antalya / TÜRKİYE

Tel: +90 242 725 59 70  • Faks: +90 242 725 59 71

www.antalyagolfclub.com.tr • reservation@antalyagolfclub.com.tr

KAYA EAGLES GOLF CLUB

Kaya Eagles Golf Club, 650.000 metrekare çam ormanı içerisinde, uluslararası çapta ünlü tasarımcı David Jones tarafından tematik mimaride tasarlanmış ve 17 Kasım 2007’de golf sporuna gönül verenlere hizmet etmeye başlamıştır. Kaya Eagles Golf Club tesisleri, profesyonel golf zevki sağlayan 18 delik, 71 par ve 6100 yard’lık golf sahası ile yerli ve yabancı golf tutkunlarına benzersiz bir oyun keyfi sağlamaktadır.  Avrupa’nın en prestijli golf kulüplerinden biri olan Eagles Charity Golf Club’ın deneyimleri ile gücünü birleştiren Kaya Eagles Golf Club, saha boyunca bir akarsu göleti, dört adet sabit su seviyeli göleti; dar, hareketli,  göl ve ağaçlarla çevrili fairway’leri, 56 adet bunker’ı, yaklaşık 600 metrekare hareketli green’leri, ve her birinin yaklaşık 150 metrekare olduğu beyaz, sarı, kırmızı renklerdeki tee’leri ile ayrıcalıklı bir yere sahiptir.

 

Taşlıburun Mevkii, Kadriye-Belek-Antalya / TÜRKİYE

Tel: +90 242 725 44 70 (pbx)

www.kayatourism.com.tr • golf@kayatourism.com.tr

CARYA GOLF CLUB

Carya Golf Club sahası, 5 kez ‘Açık’ şampiyonu olan Avustralyalı golfçü Peter Thomson ve kurucularından olduğu uluslararası golf sahaları inşa eden Thomson Perret & Lomb Mimarlık tarafından tasarlanmıştır. Türkiye’nin Akdeniz kıyısında klasik Heatland stilinde inşa edilmiş ilk golf sahası olan Carya Golf Club, 18 çukur, 72 par, 6571 metre uzunluğunda olmakla birlikte, bölgedeki şampiyona golf sahalarının başında gelmektedir. Carya Golf Club, çam ve okaliptüs ağaçları ve inişli çıkışlı, zorluk derecesi yüksek kum tepelerinin arasındaki delikleriyle, tüm sporcuları zorlayan keyifli bir oyun imkanı sunmaktadır. Türkiye golf sporu için en önemli nokta olan Belek’te bulunan tesiste, oyun sahasının yanında bir de Golf Akademisi bulunmaktadır. Golf sahalarına ekstra güzellikler katmakta özel Carya fundaları, Carya Golf Club içerisindeki kapsamlı özel fidanlıkta yetiştirilmektedir.

 

Taşlıburun Mevkii, 07500 Belek – Antalya / TÜRKİYE

Tel:  +90 242 725 63 20 – 21 (pbx) • Faks: +90 242 725 62 00

www.caryagolf.com  •  info@caryagolf.com 

SUENO HOTELS GOLF BELEK

Sueno Hotels Golf Belek, PGA Design Consulting denetimiyle göller ve çam ağaçları arasında, doğal yapıya uyumlu 1472 dönüm alan üzerine özel olarak dizayn edilmiş, 18 delikli iki şampiyona sahasına sahiptir.  72 par ve 6413 metre uzunluğundaki Pines sahası ile 18 çukur, 69 par, 5643 metre uzunluğundaki Dunes sahaları Ekim 2007 yılında hizmete girmiştir. 19 adet göl ve su engelinin bulunduğu Sueno Hotels Golf Belek sahaları, yaklaşık 700 metrekare greens, Parkland links tarzı fairway, beyaz, sarı, mavi, kırmızı tees, doğal stilde; 71 adet fairway bunker, 48 adet greenside bunker, 9 adet waste bunker ile toplamda 128 adet bunker’a sahiptir. Antalya, Belek’in ılıman iklimi nedeniyle uzun bir golf sezonuna sahip olan Sueno Hotels Golf Belek, ulusal ve uluslararası pek çok turnuvaya ev sahipliği yapmaktadır.


Taşlıburun Mevkii, Kadriye-Belek-Antalya/TÜRKİYE

Tel: +90 242 710 30 00 • Faks: +90 242 710 30 10

www.sueno.com.tr • info@sueno.com.tr

CORNELIA GOLF CLUB

Cornelia Golf Club Cornelia Diamond Nick Faldo Golf sahası 1.400.000 metrekarelik alanda, çam ormanları ve müthiş bir oyun zevki sağlayan kum tepeleri üzerine kurulmuştur. Sahanın değişik yerlerine yerleştirilmiş göletlerin bulunduğu doğal bir ortamdaki 27 çukurlu, uluslararası normlarda, birbirine geçişli 72 par ve 6,373 metrelik The King Course, 72 par ve 6,411 metrelik The Queen Course, 72 par ve 6,324 metrelik The Prince Course isimli 9’ar delikli 3 parkurlardan oluşan saha, 6 büyük şampiyona kazanmış olan dünyaca ünlü golf oyuncusu Nick Faldo imzasını taşımaktadır.  2008 yılında Avrupa’nın 14’üncü en iyi sahası seçilen Cornelia Diamond Nick Faldo Golf sahası,  Newsweek dergisi tarafından dünyanın en iyi 50 sahası arasında gösterilmiştir.


İskele Mevkii Belek – Antalya /TÜRKİYE

Tel: +90 242 710 16 00 • Faks: +90 242 715 33 60

www.corneliaresort.com • sales@corneliaresort.com

THE MONTGOMERIE MAXX ROYAL

Belek’te 104 hektarlık alanda, karma çam ormanları ve kum tepeleri üzerinde yer alan sahanın tasarımını dünyanın en ünlü golf sporcularından biri olan Colin Montgomerie yapmış, başarılı sporcu aynı zamanda sahaya da adını veren kişi olmuştur. 1 Eylül 2008’de açılan Montgomerie Maxx Royal golf sahası zorlu, kırılmalı ve sunduğu bol stratejik alternatifli oyun alanlarından oluşmaktadır. Sahanın tasarımı ve yapımı aşamasında doğal kum zemin dokusu muhafaza edilmiş ve karakteristikleri geliştirilmiştir. 18 delikli, 6486 metre üzerinde 72 par, hole başına ortalama 600 metrekare tees ve green başına ortalama 600 metrekare alan özellikleriyle Montgomerie Maxx Royal sahası, sahip olduğu 8 gölü ve deniz kenarında olmasıyla ulusal ve uluslararası golf tutkunlarına farklı bir oyun zevki sunmaktadır.


İskele Mevkii Turizm Cad. 07505 Belek – Antalya/TÜRKİYE

T: +90 242 710 27 00 ( pbx ) • F: +90 242 710 27 30

www.montgomeriemaxxroyal.com • info@montgomeriemaxxroyal.com

GLORIA GOLF CLUB

1997 yılında kurulan Gloria Golf Kulübü, 2005 yılında 18 delikli Gloria New Şampiyona Sahası’nın açılmasının ardından, yine aynı yıl yeni yeri ve binasına taşınmıştır. Gloria Golf Kulübü, 18 delikli Gloria Old Şampiyona Sahası, 18 delik Gloria New Şampiyona Sahası, 9 delik Gloria Verde Sahası ile toplamda 45 delikli şampiyona sahalarının tam ortasında konumlandırılmıştır. Kulüp binasının hemen yanında, batı-güney çizgisinde konumlandırılmış, 2 katlı ve 48 atış parkurundan oluşan ve toplamda 26.000 metrekare alana sahip bir driving range bulunmaktadır. Gloria Golf Kulübü, kulüp binasının yanında ikisi bunker’lı pitching olmak üzere 5 adet pitching & chipping ve 800 metrekarelik bir putting green alanı bulunmaktadır. Gloria Golf Kulübü’nde erkekler ve bayanlar için geçerli handicap 36’dır.


Acısu Mevkii, Belek – Antalya / TÜRKİYE

Tel: +90 242 710 06 00 (pbx) • Faks: +90 242 710 05 51

www.gloria.com.tr • info@gloria.com.tr

ROBINSON GOLF CLUB

Dünyaca ünlü golf oyuncusu İngiliz Dave Thomas imzalı Robinson Golf Club Nobilis, doğal çam ormanı içerisinde yer alan, 750 dönümlük bir alana sahiptir. Şampiyona tee’si 5103 metredir. Soğuk mevsim çimi ile yapılmış green/tee’ler, eğimli ve hareketli grenleri ile diğer sahalardan farklılıklar göstermektedir. Fairwayler geniş tutulmuş, orman altları temizlenerek rough alan bırakılmıştır. Ortalama green alanı 600 metrekaredir. En iyi oynama yüzeyi sağlayan şampiyona golf sahalarındandır. 18 delikli, 72 par’lık şampiyona golf sahasının sahip olduğu mükemmel görüntü, özellikle saha içinde bulunan göller ve doğusundan geçen Acısu Irmağı, tüm düzeydeki oyuncular için müthiş bir golf zevki ve mücadelesini sağlamaktadır. Bölgedeki aydınlatmalı tek golf antrenman sahasına sahip olan tesis, geceleri de golf oynama zevki vermektedir. Golfers Dergisi 2000 yılında Avrupa’nın 9. sahası, Golf Journal Mart 2003 yılında dünyanın en iyi 7. sahası olarak göstermiştir..

 

Acısu Mevkii, Belek PK 56, Serik 07500 Antalya / TÜRKİYE

Tel: +90 242 710 03 60 • Faks: +90 242 710 03 91

www.robinson.com • nobilis@robinson.de

LykiaLinks Antalya

LykiaLinks Antalya, ödüllü Amerikalı golf mimarı Perry O. Dye tarafından tasarlanmıştır. Zorlaştırıcı ve ödüllendirici bir golf deneyimi yaşatmak için 80 hektarlık bir arazi üzerine kurulmuş saha, doğal doku ve arazinin avantajlarından yararlanmak üzere projelendirilmiştir. Deniz kenarındaki konumu ile dağlara ve dalgalara karşı oynama deneyimi sunan LykiaLinks Antalya, İngiltere’nin en önemli golf dergisi Golf World’ün anketinde ¨Dünyanın En İyi 100 Golf Sahası – 2012¨ listesine golf tutkunlarının oylarıyla girmeye hak kazanmıştır. 18 delikli, 6950 metre uzunluğundaki, 72 par’lık LykiaLinks Antalya, her parkurda 5 adet siyah, sarı, mavi, kırmızı, yeşil tee’leri, doğal, dye-stili bunker’ları, İskoç stili ¨punch and run¨ vuruşlarını gerektiren, birçok stratejik opsiyonu kapsayan, zorlayıcı ve engebeli fairway’leri ile İskoçya’daki ünlü sahalardan ilham almıştır.


Denizyaka Köyü, Köprüçay Mevkii P.K. 31, 07600 Taşağıl / Antalya / TÜRKİYE
Tel: +90 (242) 754 43 43 – Fax: +90 (242) 754 43 29
http://www.lykiagroup.com – golfreservation@lykiaworld.com

Antalya Golf Turnuva Takvimi

Ocak
Aylık Madalya Turnuvası (National Golf Club)
Junior Stars Challenge (National Golf Club)
Kulüp Şampiyonası (National Golf Club)
Calista Pro-Am (National Golf Club)
TGF Golf Ligi 3. Ayak – Erkekler / Kadınlar (Cornelia – Gloria Golf Club)
National Junior Open (National Golf Club)

Şubat
Aylık Madalya Turnuvası (National Golf Club)
TGF Golf Ligi 4. Ayak – Erkekler (National Golf Club)
TGF Golf Ligi 4. Ayak – Kadınlar (Gloria Golf Club)
St. Valentine’s Turnuvası (National Golf Club)

Mart
AGK Kaptanlık Turnuvası (Cornelia Golf Club)
TGF Golf Ligi 5. Ayak – Kadınlar (Gloria Golf Club)

Nisan
TGF Golf Ligi 5. Ayak – Erkekler (Cornelia Golf Club)
TGF Golf Ligi 6. Ayak – Kadınlar (Gloria Golf Club)
AGK Stableford (Lykia Links Golf Club)

Mayıs
Let Turkey (National Golf Club)
TGF Golf Ligi 6. Ayak – Erkekler (Antalya Golf Club – Sultan)
TGF Yıldızlar Ligi Antalya Bölgesi 1. Ayak
(Yıldızlar/Küçükler) (Gloria Golf Club)
TGF Yıldızlar Ligi Antalya Bölgesi 1. Ayak (Minikler)
(National Golf Club)
Yıldızlar Ligi (National Golf Club)
TGF Yıldızlar Ligi Antalya Bölgesi 2. Ayak
(Yıldızlar/Küçükler/Minikler) (National Golf Club)
Üyeler – Personel Turnuvası (National Golf Club)
Türkiye Amatör Açık Golf Şampiyonası
(Cornelia Golf Club, Gloria Golf Club, Antalya Golf Club – Sultan)

Haziran
AGK Stableford (Tat Golf Club)
Aylık Madalya Turnuvası (National Golf Club)
TGF Yıldızlar Ligi Antalya Bölgesi 3. Ayak (Yıldızlar/Küçükler) (Carya Golf Club)
TGF Yıldızlar Ligi Antalya Bölgesi 3. Ayak (Minikler) (National Golf Club)
TGF Yıldızlar Ligi Antalya Bölgesi 4. Ayak (Yıldızlar/Küçükler) (Montgomerie Golf Club)
TGF Yıldızlar Ligi Antalya Bölgesi 4. Ayak (Minikler) (National Golf Club)
Staff Fun Turnuvası (National Golf Club)
TGF Yıldızlar Ligi Antalya Bölgesi 5. Ayak (Yıldızlar/Küçükler) (Lykia Links Golf Club)
TGF Yıldızlar Ligi Antalya Bölgesi 5. Ayak (Minikler) (National Golf Club)
TGF Yıldızlar Ligi Antalya Bölgesi 6. Ayak (Yıldızlar/Küçükler) (Sueno Golf Club)
TGF Yıldızlar Ligi Antalya Bölgesi 6. Ayak (Minikler) (National Golf Club)
Burak Özeşme Ligi Final (Kadınlar) (Gloria Golf Club)
Burak Özeşme Ligi Final (Erkekler) (Antalya Golf Club – Sultan) Belek Trophy (National Golf Club)

Temmuz
Junior Summer Challenge (National Golf Club)
Aylık Madalya Turnuvası (National Golf Club, Sueno Golf Club)
Sueno Aylık Golf Turnuvası (Sueno Golf Club)

Ağustos
Aylık Madalya Turnuvası (National Golf Club, Sueno Golf Club)
Sueno Aylık Golf Turnuvası(Sueno Golf Club)

Eylül
Aylık Madalya Turnuvası (National Golf Club)
TGF Yıldızlar Şampiyonası 2. Ayak (Yıldızlar – Küçükler) (Cornelia Golf Club)
TGF Yıldızlar Şampiyonası 2. Ayak (Minikler) (National Golf Club)
Ankara Golf Kulübü Eylül Turnuvası (Lykia Links Golf Club)

Ekim
Delegates & Duffers Turunvası (National Golf Club)
Turkish Airlines World Final (Antalya Golf Club, Sultan)
Kaptanlık Turnuvası (National Golf Club)
Başkanlık Turnuvası (National Golf Club)
AGK Stableford (Sueno Golf Club)
Sueno Aylık Golf Turnuvası (Sueno Golf Club)
Ankara Golf Kulübü Ekim Turnuvası (Cornelia Golf Club)

Kasım
Avrupa Turnuvası (The Montgomerie MaxxRoyal)
Beko Pro-Am (Cornelia Golf Club)
NGC Classics Turnuvası (National Golf Club, Sueno Golf Club)
Sueno Aylık Golf Turnuvası (Sueno Golf Club)

Aralık
NGC Open (National Golf Club)
Aylık Madalya Turnuvası (National Golf Club)
Millennium Open Turnuvası (National Golf Club)
Yılbaşı Turnuvası (National Golf Club, Sueno Golf Club)
Sueno Aylık Golf Turnuvası (Sueno Golf Club)

Antalya ve Yakın Çevresi

Anadolu Yarımadası’nın güneybatısında yer alan Antalya Körfezi’nin iki yakasında, kâh birbirini kesen, kâh paralel uzanan dağ sıraları, kuzeye doğru neredeyse dik bir açının kolları gibi tırmanarak kuzeyindeki Göller Bölgesi’nde düğüm olur gibi birleşir.

Özellikle 19. yüzyılda, Batılı arkeolog, tarihçi, ressam, mimar, denizci ve coğrafyacıların Antalya ve çevresine yaptıkları seyahatlere ilişkin yayınlarında doğa “olağanüstü” olarak betimlenir. 19. yüzyılın ikinci yarısında bölgeye gelen Karl Lanckoronski’nin Antalya çevresine dair doğa betimlemesin etkileyicidir: “Dağın güzelliğine tanık olmak isteyen herkes buraya gelmeli.Karşınızda üst üste binmiş, denize ulaşmak için yarış edercesine birbirinin üzerinden, sağından, solundan geçiverecekmiş gibi duran dağlar. Yeşille mavinin kendiliğinden oluşan ve günün hersaatinde ışığın durumuna göre insanı büyüleyen renk uyumu. Şelaleler, akarsular, hurma ağaçları, minareler. Kısacası Avrupalı yazarların çizdikleri hayal ürünü güzel manzaraların belki de hayaledilemeyecek kadar büyüğü ve gerçeği burada.”

Çizdiği haritalarla ünlü Osmanlı denizcisi Piri Reis; tüm Akdeniz’de yaptığı gibi körfez çevresinde gezip dolaştığı limanları, arkalarında yükselen dağlara ve yanı başlarında denize kavuşan akarsulara göre tanımlar.

Eski çağlarda, üzerinde en fazla bilgi verilen bölgelerden biri olan körfez coğrafyasının çevresinde yer alan Pamfilya, Likya, Pisidya (Göller Bölgesi) ve kuzeydoğudaki İsauria gibi bölgelere yapılacak geziler, bozulmamış tarihi çevreyi ve günümüzde sürmekte olan üretim/yaşam biçimini tanıma fırsatını vermektedir. Özellikle 19. yüzyılda bölgede dolaşmış gezginlerin günümüze aktardığı bilgiler ışığında, birebir gözlem yapma olanağı veren çevre gezileri, doğa ve tarih meraklıları için bulunmaz değerde etkinlikler olarak büyük ilgi görmektedir.

İletişim Bilgileri

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Deniz Mah. Anafartalar Caddesi
No: 31 07050 Muratpaşa/Antalya
T +90 (242) 247 76 60
F +90 (242) 248 78 70
antalya@kulturturizm.gov.tr
http://antalyakulturturizm.gov.tr/

Antalya İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü

Doğuyaka Mah. 1219 Sok. No: 6
100.Yıl Spor Tesisleri 07300
Muratpaşa/ANTALYA
T +90 (242) 311 73 73
F +90 (242) 312 73 73
antalya@gsb.gov.tr
http://antalya.gsb.gov.tr/

Turizm Danışma ve Çağrı Merkezi (179)

Deniz Mah. Anafartalar Caddesi
No: 31 07050 Muratpaşa/Antalya
antalya.179@kulturturizm.gov.tr
Antalya Turizm Danışma Bürosu
T +90 (242) 241 17 47

Alanya Turizm Danışma Bürosu
T +90 (242) 513 12 40
Kaş Turizm Danışma Bürosu
T +90 (242) 836 12 38

Kemer Turizm Danışma Bürosu

T +90 (242) 814 11 12

Manavgat Turizm Danışma Bürosu

T +90 (242) 753 12 65

 

Önemli Telefon Numaraları

– Turizm Danışma 179

– Acil Yardım 112

– Sağlık Danışma 184