Haberler

“Beyazdan Maviye Antalya” Adıyla Geçen yıl İlki düzenlenen Kış Sporları Organizasyonunun bu Yıl ikincisi “Maviden Beyaza Antalya” Sloganıyla Düzenlendi.

Antalya’da “Maviden Beyaza Antalya” Kış Sporları Organizasyonu’nda sporcular aynı gün içerisinde denizde yüzdü, bisikletle Toroslar’ı tırmanıp Saklıkent’te kayak yarışında mücadele etti. Sporcular birkaç saat içinde hem yüzüp, hem de kayak yaparken, Antalya’nın aynı anda dört mevsimi yaşatan bu özelliğini dünyaya tanıttı.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından, Antalya’nın doğal ve iklimsel güzelliklerinin tanıtımı ile kış-spor turizmine katkı sağlamak amacıyla, “Beyazdan Maviye Antalya” adıyla geçen yıl ilki düzenlenen Kış Sporları Organizasyonunun bu yıl ikincisi “Maviden Beyaza Antalya” sloganıyla düzenlendi.

Nefes kesen güzergahta zorlu mücadele

Aynı gün peş peşe yüzme, bisiklet ve kayak üçlü yarışın yapıldığı organizasyonu, sabah saatlerinde Konyaaltı’nda yüzme ile başlayıp, bisiklet ile devam etti ve ve Saklıkent’te kayak yarışıyla sona erdi. Yarışlara her bir spor kategorisinde 30 kişi olmak üzere toplam 90 sporcu katıldı.. Sporcular 750 metre mesafeyi yüzdü, 50 kilometrelik bisiklet sürdü ve 2,5 kilometre kayak mesafesinde mücadele etti. Yarış güzergahı Konyaaltı Sealife Plaj alanı, Akdeniz Bulvarı, eski 24 nolu plaj, Çakırlar, Boğaçayı Caddesi, 3300 sokak Gökçam Mahallesi, Doyran Saklı Kent Caddesi, Portakal Durağı Mevkii, Çınar Pınarı Mevkii, Boyalı Mevkii, Üşümüş Mevkii, Saklıkent Kayak Merkezi olarak belirlendi.

“Seneye uluslararası boyuta taşıyacağız”

ATSO Başkanı Davut Çetin, ilkini geçen sene düzenledikleri organizasyonla Antalya’nın alternatif turizm imkanlarıyla aynı anda dört mevsimi yaşatan şehir olma özelliğini dünyaya tanıtmayı hedeflediklerini söyledi. Çetin, “Biz geçen yıl düzenlediğimiz yarışmanın görüntülerini yurt dışında katıldığımız fuarlarda kullanıyoruz. Saklıkent’i ön plana çıkarmak, kayak turizmini ön plana çıkarmak, kışın bile Antalya’da denize girilebildiğini göstermek için önemli bir etkinlik. Bu sene ikincisini yapıyoruz ve gittikçe büyüyoruz, bu sene katılım sayısı 100 kişiye ulaştı. Önümüzdeki yıllar bunu ulusal ve uluslararası bir spor organizasyonu haline getirebilirsek daha iyi olacak.

Antalya İstanbul 2020 Turizm Fuarında

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İstanbul’da bu yıl 24’üncüsü düzenlenen dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) katıldı. Başkan Böcek, “Antalya’nın 2020 yılında turizmde yeni rekorlara imza atması için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen EMITT fuarında “Antalya Güneşi” adı altında tüm destinasyonları tek çatı altında buluşturan Antalya standı yoğun ilgi görüyor. İlçe belediyelerinin de içinde yer aldığı Antalya alanı EMITT Fuarı’nın en dikkat çeken alanlarından birisi oluyor. Antalya’nın birçok güzelliğini bir arada sunan alanı ziyaret edenler, kendilerini Antalya’da gibi hissediyor. Antalya alanının en özel köşesi ise Altın Portakal ve Piyano Festivali temalarının öne çıkarıldığı Antalya Büyükşehir Belediyesi standı oluyor.

TANITIM ÇALIŞMALARINA KATKI

Antalya Büyükşehir Belediyesi de fuarda şehrin tanıtım çalışmalarına katkı koyuyor. Canlı piyano dinletisi eşliğinde Antalya Büyükşehir Belediyesi standında konuklarını ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya’nın tanıtımını çok önemsediklerini, EMITT gibi uluslararası fuarlar ile Antalya turizmine katkı sağlayacaklarını söyledi. 2019 yılını turizmde rekor kırarak kapatan Antalya’nın turizm sektörü başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarıyla 2020 yılına daha güçlü ve etkin bir şekilde hazırlandığını dile getirdi. Başkan Böcek Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak Antalya’nın tanıtımına ve turizme katkı sunmaya devam edeceklerini söyledi.

ROTALARI ANTALYA’YA ÇEVİRECEĞİZ

Fuarda Antalya’nın bir bütün halinde tanıtımının yapıldığına dikkat çeken Başkan Böcek, “EMITT Fuarı tüm dünyadan katılımcılar, tur operatörleri, turizm sektörü temsilcileri ve tatilcileri buluşturan bir fuar. Burada Antalya’mızı en güzel şekilde tanıtarak turizmimize katkı sunacağız. Pek çok kez gündeme getirdiğim gibi Antalya Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde oluşturacağımız Turizm Birliği ile aynı bu fuarda olduğu gibi şehrimizin tanıtımını tek çatı altında gerçekleştireceğiz. Antalya’mızın 19 ilçesi de birbirinden özel ve güzel. Biz de bu birlik çatısı altında kentimizi bir bütün olarak tanıtarak hem yerli hem de yabancı turistlerin şehrimize olan ilgisini arttıracak ve tatil rotalarını Antalya’ya çevireceğiz” dedi.

http://www.antalyanews.com

En Büyük Markamız Antalya

Antalya ilk defa tüm paydaşlarıyla EMİTT’te ortak stant açtı. Vali Karaloğlu, “Kocaman bir Antalya şemsiyesi altındayız. En büyük markamız Antalya” dedi
EMİTT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı İstanbul’da 24’üncü kez kapılarını açtı. Fuarda ilk defa Antalya, tüm kurum, kuruluş ve firmalarıyla bir arada stant açtı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, fuara katılarak Antalya’dan fuarda stant açan kurum kuruluş ve sektör temsilcilerinin stantlarını ziyaret etti.
PARÇA PARÇA DEĞİL
Vali Münir Karaloğlu “Bu seneye kadar fuarda hep parça parça var oluyorduk. Belediyelerimiz, otellerimiz, biz Valilik ve BAKA olarak ayrı ayrı stant açıyorduk. İlk defa bu sene bütüncül bir Antalya tanıtımıyla EMİTT fuarındayız çok mutluyuz. Kocaman bir Antalya şemsiyesi altındayız. Bizim en güçlü markamız Antalya’dır” diye konuştu.
MAKETLER İLGİ ÇEKTİ
Yıla yüzde 30 büyüme ile başlandığını hatırlatan Karaloğlu, 2020’de yine turizmde rekor kırılacağını söyledi. Fuarda 2019 yılı Antalya teması olan Aspendos’un maketi ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Ziyaretçiler Aspendos maketinde ve mini golf alanında fotoğraflar çektirdi. Ayrıca Üç Kapılar olarak bilinen Hadrinus Kapısı’nın yer aldığı 80 metrelik bölüm de fuarda çok ilgi çekti. Antalya’dan açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Akdeniz Turistik İşletmeciler ve Otelciler Birliği Başkanı Erkan Yağcı da katıldı.

http://www.sabah.com

 

Maviden Beyaza Antalya

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın 8 Şubat’ta düzenleyeceği “Maviden Beyaza Antalya” Kış Sporları Organizasyonu’nda sporcular aynı gün içerisinde Konyaaltı’nda yüzecek, bisikletle Torosları tırmanıp Saklıkent’te kayak yarışında mücadele edecek.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Antalya’nın doğal ve iklimsel güzelliklerinin tanıtımı ile kış-spor turizmine katkı sağlamak amacıyla, geçen yıl “Beyazdan Maviye Antalya” adıyla ilki düzenlenen Kış Sporları Organizasyonunun bu yıl ikincisinin “Maviden Beyaza Antalya” sloganıyla 8 Şubat Cumartesi günü yapılacağını açıkladı.
“KOLAY BİR ORGANİZASYON DEĞİL”
Aynı gün peş peşe yüzme, bisiklet ve kayak üçlü yarışın yapılacağı organizasyonun, Konyaaltı’nda yüzme ile başlayıp, bisiklet ile devam edeceğini ve Saklıkent’te kayak yarışıyla tamamlanacağını belirten Davut Çetin, “Her bir spor kategorisinde 30 kişi yarışacak. Yüzülecek mesafe 750 metre, sürülecek mesafe 50 kilometre, kayılacak mesafe ise 2,5 kilometre. olacak. Sporcular bir kaç saat içinde hem yüzüp, hem de kayak yaparken, Antalya’nın aynı anda dört mevsimi yaşatan bu özelliğini dünyaya tanıtacaklar. Bu etkinliği Antalya’nın tanıtımı ve spor turizmi açısından çok önemsiyoruz. Kolay bir organizasyon değil. Üç spor dalında federasyonlarımız ve çok sayıda hakem destek veriyor. Tüm halkımızı 8 Şubat Cumartesi günü yarışları izlemeye davet ediyorum” dedi.
AYNI GÜN İÇERİSİNDE DENİZE GİRİLİP KAYAK YAPILABİLEN ŞEHİR: ANTALYA
Aynı gün içerisinde hem denizde, hem karada, hem de doğal kayak pistinde mücadelenin sergileneceği organizasyonun, konsept olarak Türkiye’de bir benzerinin olmadığını vurgulayan Davut Çetin şöyle konuştu:
“Bu organizasyon ile Antalya’nın tanıtamadığımız bir özelliğine dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Antalya’da belli dönemlerde, aynı gün içerisinde Toroslar’da kayak yapıp, bir saat sonra Konyaaltı’nda rahatlıkla denize girebilirsiniz. Bu, Antalya’yı dünyadaki bir çok turizm destinasyonundan farklı kılan bir özellik. Yüz-Sür-Kay yarışları kentimizin bu özelliğini ön plana çıkaran bir organizasyon. Konyaaltı Sahili’nde yüzme ile başlayıp, bisiklet ile devam edecek ve Konyaaltı’nda yüzme yarışıyla tamamlanacak bir spor etkinliği. Geçtiğimiz yıl ilkini Saklıkent’te kayak ile başlatıp Konyaaltı’nda yüzme yarışları ile bitirmiştik ve büyük ilgi görmüştü. Bu yıl Konyaaltı’nda yüzme yarışı ile başlatıp Saklıkent’te kayak yarışı ile bitireceğiz”
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Deniz Ticaret Odası, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Kayak, Bisiklet ve Yüzme Federasyonu İl Temsilcilikleri, Saklıkent Konut Yapı Kooperatifi’nin organizasyona destek verdiğini belirten Başkan Davut Çetin, “Tüm Antalyalıları ve kentteki tatilcileri yarışları izlemeye davet ediyorum” diye konuştu.
ÖDÜLLER SAKLIKENT’TE VERİLECEK
Davut Çetin yarış akışına ilişkin şu bilgileri verdi; “Yüzme yarışlarının startı, saat 09.00’da, Konyaaltı Sealife Plaj alanı, bisiklet startı saat 09.30’da Konyaaltı Alaçatı Muhallebicisi önünden, kayak startı ise saat 13.00’de Saklıkent Kayak pistinden verilecek. Tüm etaplarda dereceye girenlere de ödülleri saat 15.00’de, Saklıkent kayak alanında verilecek. Yarış Güzergahı; Konyaaltı Sealife Plaj alanı, Akdeniz Bulvarı, eski 24 nolu plaj, Çakırlar, Boğaçayı Caddesi, 3300 sokak Gökçam Mahallesi, Doyran Saklı Kent Caddesi, Portakal Durağı Mevkii, Çınar Pınarı Mevkii, Boyalı Mevkii, Üşümüş Mevkii, Saklıkent Kayak Merkezi olacak. 8 Şubat Cumartesi günü, Çakırlar Yolu-Saklıkent’e çıkış 10.00-12.30 saatleri arasında araç trafiğine kapalı olacak”

EMITT Turizm Fuarı Kapılarını Açtı

EMITT Turizm Fuarı 24’üncü kez kapılarını açtı. Açılışa Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, KKTC Turizm Bakanı Ünal Üstel ve Malta Turizm Bakanı Konrad Mizzi da katıldı.
Açılışta konuşan Hyve Group Direktörü Hacer Aydın, EMITT’in dünyanın en büyük 4 turizm fuarı arasındaki yerini aldığını belirtti. Turizmcilerin daha iyi bir fuar geçirmesi için tüm güçleri ile çalıştıklarını kaydeden Aydın, dünyanın farklı ülkelerinde 200 tur operatörünün fuara davet edildiğini ve 2 bin görüşme planlandığını ifade etti.

Aydın, “Sektörün tartışıldığı etkinliklerin sayısını arttırdık. EMITT Fuarı Türkiye ve dünya turizminin tartışıldığı bir platform olduğunu kanıtladı. Türkiye turizmi daha da büyüyecek ve EMITT bu büyümeye katkı sunan bir platform olmaya devam edecek.Türkiye’nin 2023 hedefi 70 milyon turist, 65 milyar dolar turizm geliri. EMITT’in 2023 hedefi ise150 ülke 150 bin ziyaretçi” diye konuştu.
Kıyılara sıkışan turizm, Anadolu’ya yayılmalı

Açılışta konuşan TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır ise, EMITT’in kıyıya sıkışan turizmin Anadolu’ya yayılmasında önemli bir rol oynadığına dikkat çekti. Geçen yıla kadar kalkınma ajanslarının destekleriyle turizme katılan şehirlerin, bu desteğin kesilmesi nedeniyle fuara katılamadığını ifade

eden Çorabatır, “Anadolu şehirlerinin tanıtımına destek verilmesi gerekiyor. 2016 krizinde iç turizmin ne kadar önemli olduğunu gördük. İtalya, Almanya, İspanya gibi ülkelerde iç pazar yüzde 25 ilken bizde yüzde 10 civarında’’ ifadelerini kullandı.
Turist sayısındaki bu artışı kişi başı gelirlerde yansıtmalıyız

2016 – 2017 yıllarında yaşadığımız gelişmeler sonrasında turizm sektörü ciddi bir kan kaybetti. Yaşadığımız tüm olumsuz olaylara rağmen yılmadan, pes etmeden yaptığımız çalışmalarla zorlu süreçleri geride bıraktık. Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü verilerine göre 2018 yılı itibarı ile tekrar Dünya’nın en çok ziyaretçi ağırlayan 6. ülkesi konumuna yükseldik. 2019 yılı ise rekorların kırıldığı bir yıl oldu.

2020 yılının da aldığımız verilere göre çift haneli yükselişlerle geçeceği öngörülüyor. Turist sayısı anlamında hedefimize hızla ilerliyoruz ancak turist sayısında ki bu artışı kişi başı gelirlerde yansıtmalıyız.
Artık temel hedefimiz sayı değil gelir odaklı olmalıdır. Kişi başı geliri 650 dolar değil, bunu öncelikle 750 dolara nihayetinde 1000 dolara doğru yükseltmeliyiz. Böyle bir potansiyelimiz mevcut. Yeter ki, sektör bileşenleri enerjilerini bu yönde harcasınlar. Bizler, bu noktada çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Yakaladığımız başarı büyük olsa da rehavete kapılma şansımız bulunmamaktadır.

Hiç olmadığı kadar keskin bir rekabet var

Dünyadaki ticaret savaşları acımasızca devam etmektedir. Tüm destinasyonlar, daha çok turist ağırlamak, daha çok turizm geliri elde etmek için hiç olmadığı kadar keskin bir rekabet içine girmiş durumda. Sizlerin gayret ve emeği ile yakalanan yükselişle turizmden elde ettiğimiz gelir, Türkiye’nin dış ticaret açığını tek başına kapatır hale geldi. Turizmin, ülkemizin diğer sektörleri ile karşılaştırıldığında ekonomik anlamda en stratejik sektörü olduğu artık herkes tarafından tartışmasız bir biçimde kabul edilmiştir.
Turizmi konuşurken dijitalleşmeden de bahsetmek isterim. Konaklayan her bir misafir bizler için bir veri kaynağı. Misafirlerimizden topladığımız tüm bu verilerle tüketici eğilim ve beklentilerine ilişkin anlamlı sonuçlara ulaşacağımız “Big Data” olarak tabir edilen dijital bir arşiv oluşturmamız gerekiyor. Yükselen teknoloji ile birlikte bir taraftan misafirin seyahatini kolaylaştırırken diğer taraftan maliyetlerimizi etkileyecek dijital dönüşüm çağına ayak uydurmamız lazım. Birlikteliğimizden doğan güçle tüm bu alanlarda değişimleri hayata geçirmemiz, sektörümüzün önünü açarak ülkemizi rakiplerimizin karşısında bir adım öne çıkmasını sağlamamız gerekiyor.

İstanbul kendi başına ayrı bir turizm markası

İstanbul için de ayrı bir parantez açmak istiyorum. 16 milyon insanın yaşadığı ve günlük hareketleriyle neredeyse 20 milyonluk insan trafiğine ulaşan İstanbul’a EMITT’in de katkısı vardır. İstanbul kendi başına ayrı bir destinasyon ayrı bir turizm markasıdır. İstanbul’un Londra, Barcelona, Paris ve Roma gibi şehirlerden hiçbir farkı yoktur, bilakis fazlası vardır.
Yeni havalimanının katkısı ise İstanbul için önemli bir avantajdır. İstanbul’un gerek Dünya’da gerekse Türk turizminde daha iyi konumda olması ülkemize döviz girdisi olarak çok daha fazla katkı sağlayacaktır. İstanbul için Turofed olarak her zaman fikirlerimizi ve tecrübelerimizi paylaşmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim.

Turizm sektörü için önemli bir noktaya daha işaret etmek istiyorum. Turizm çalışanlarını buradan selamlıyorum. Turizm çalışanlarının gayretleri ile Türkiye turizmi ciddi bir yol aldı. Onların gayretlerini görmemezlikten gelemeyiz. Başta turizm çalışanları olmak üzere tüm turizm camiasına da gösterdikleri gayret için teşekkür ediyorum.

1. ETAP SEZON AÇILIŞ PUANLI YOL YARIŞI BAŞLIYOR

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Alanya’nın ev sahipliği ile Türkiye Şampiyonası 1. Etap Sezon Açılış Puanlı Bisiklet Yol Yarışı 31 Ocak – 02 Şubat tarihlerinde yapılacak.
1. ETAP SEZON AÇILIŞ PUANLI YOL YARIŞI BAŞLIYOR

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Alanya’nın ev sahipliği ile Türkiye Şampiyonası 1. Etap Sezon Açılış Puanlı Bisiklet Yol Yarışı 31 Ocak – 02 Şubat tarihlerinde yapılacak.

Şampiyonaya; büyük, genç, yıldız A, yıldız B erkekler, büyük, genç, yıldız kadınlar, masterlar (35-44, 45-54, 55+)kategorilerinde 600 civarında sporcunun katılımı bekleniyor. Her yarış sonrası ödül töreni olacaktır.

KAPANACAK YOLLARA DİKKAT

Türkiye Şampiyonası 1. Etap Sezon Açılış Puanlı Bisiklet Yol Yarışı için 3 gün boyunca 08.00 ile 18.00 arası; 31 Ocak Cuma günü Eski Gazipaşa yolu gidiş- geliş ve Alanya – Gazipaşa istikameti çift yönlü olarak trafiğe kapalı olacaktır. 1 Şubat Cumartesi günü Mola Kavşağı ile Grand Kaptan Otel arası çift yön; 2 Şubat Pazar günü Atatürk Caddesi – Damlataş Kavşağı ile Keykubat Heykeli arası ve Şeyh Şamil Caddesi trafiğe kapalı olacaktır.

Yarış programı şöyle;

31 Ocak Cuma

YER: YEŞİLÖZ-GAZİPAŞA

09.00 Büyük Erkekler Yol Yarışı

13.00 Genç Erkekler, Büyük Kadınlar, Master Kategorileri

1 Şubat Cumartesi

YER: ANIT –GRAND KAPTAN

09.00 Yıldız A

11.30 Yıldız B

13.30 Genç Kadınlar

16.00 Yıldız Kadınlar

2 Şubat Pazar

YER: METOROLOJİ-OTOGAR

09.00 Master Kategorileri

10.30 Büyük Erkekler

12.00 Genç Erkekler

13.30 Yıldız A

15.00 Yıldız B

16.00 Büyük Kadınlar, Genç Kadınlar

ANTALYA GÜNEŞİ EMİTT’TE DOĞACAK

ANTALYA GÜNEŞİ EMİTT TE DOĞACAK

Antalya Güneşi EMirrte doğacak Antalya Tanıtım AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Şahin: “EMITT 2020-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda, Antalya Tanıtım AŞ.’nin hazırladığı ‘Antalya Güneşi’ konsepti kentin tüm destinasyonlarmı ortak noktada buluşturacak.” dedi. Haberi 7’deAntalya Güneşi ENllTTte doğacak Antalya Tanıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Şahin: “EMITT 2020-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuan’nda, Antalya Tanıtım A.Ş.’nin hazırladığı ‘Antalya Güneşi’ konsepti kentin tüm destinasyonlarını ortak noktada buluşturacak.” dedi Antalya Tanıtım A.Ş. kapılarını 30 Ocak’ta yirmi dördüncü kez açacak EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuan’nda iç pazar için tanıtım ata ğma geçiyor. Tanıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Şahin, 30 Ocak – 2 Şubat 2020 tarihlerinde İstanbul TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde açılacak fuarda, Antalya Tanıtım A.Ş.’nin yapacağı çalışmalarla ilgili bir açıklama yaptı. Şahin, “EMITT Fuan’nda Valimiz sayın Münir Karaloğlu’nun desteği, Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Muhittin Böcek’in katkılarıyla, Antalya iç turizm de tanıtım atağına geçiyor. Antalya Güneşi konseptiyle kuracağımız stantta ziyaretçileri Antalya ve beldelerini keşfe davet edeceğiz.” dedi. Cahit Şahin, Tanıtım A.Ş.’nin turizm sektör temsilcilerinin ‘tek çatı’ tanıtım çalışmalarında yeni bir konsept ortaya çıkardığını kaydederek, EMITT Fuan’nda Antalya Tanıtım AŞ.’nin hazırladığı ‘Antalya Güneşi’ kentin tüm destinasyonlarını ortak noktada buluşturacağını bildirdi. Şahin sözlerine şöyle devam etti: “Antalya Güneşi konsepti, doğudan batıya ve birbirinden farklı turizm bölgelerinin tek bir Antalya markası etrafında birleştiği devasa bir fuar stant tasarımı. EMITT’te Antalya stant alanının ortasında yer alacak Antalya Güneşi ortak alanımız olacak. Burada Antalya’ya dair Altın Portakal, Üç Kapılar, Tahtalı Teleferik, Batık Şehir-Akvaryum, Golf sahası, Apollon Tapmağı, Saklıkent, Alanya Kalesi ve Surları, Saat Kulesi ile Aspendos Tiyatrosu replikaları yer alacak. Alanda çeşitli aktiviteler, gösteriler, yerel lezzet sunumları yapılacak ve bir kafeterya alanı da olacak.” Antalya Güneşi kopseptine Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun destek, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in de katkısının büyük olduğunu kaydeden Şahin sözlerine şöyle son verdi: “Konseptimize Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa, Konyaaltı, Kaş belediyeleri ile ATSO, MATSO, BETUYAB, KETAV, ALTİD ve Sun Express tarafından destek veriliyor. Gelecek fuarlarda hedefimiz Akdeniz Belediyeler Birliği’ne bağlı belediyeleri de bu oluşumda görmek. Akdeniz’de yer alan tüm otelleri de standımızda görmekten mutluluk duyarız.”

Vali Münir Karaloğ’ludan Saklıkent Daveti

Antalya Valisi Münir Karaloğlu tatil planı yapan aileleri Antalya’ya 45 km uzaklıktak bulunan Beydağları zirvesindeki Saklıkent Kayak Merkezine davet etti. .

Okulların yarı yıl tatile girmesi nedeniyle. Antalya Valisi Münir Karaloğlu tatil planı yapan velileri Antalya’ya 45 km uzaklıktak bulunan Beydağları zirvesindeki Saklıkent Kayak Merkezine davet etti. .

Saklıkent Kayak Merkezinin kar seviyesi şu sıralar kayakseverlerin arzu ettiği seviyelerde.

Her türlü imkanın sunulduğu kayak merkezi son yıllarda yapılan yeni yatırımlarla Uludağ, Palandöken ve Davraz gibi bilinen kayak merkezlerine rakip bir kayak merkezi haline geldi.

Antalya Güneşi Emit’te Doğacak

Antalya Güneşi Emit’te doğacak Antalya Tanıtım AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Şahin: “EMITT 2020-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda, Antalya Tanıtım AŞ.’nin hazırladığı ‘Antalya Güneşi’ konsepti kentin tüm destinasyonları ortak noktada buluşturacak.” dedi.  Tanıtım A.Ş. kapılarını 30 Ocak’ta yirmi dördüncü kez açacak EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarın’nda iç pazar için tanıtım atağına geçiyor.

Tanıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Şahin, 30 Ocak – 2 Şubat 2020 tarihlerinde İstanbul TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde açılacak fuarda, Antalya Tanıtım A.Ş.’nin yapacağı çalışmalarla ilgili bir açıklama yaptı. Şahin, “EMITT Fuarı’nda Valimiz sayın Münir Karaloğlu’nun desteği, Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Muhittin Böcek’in katkılarıyla, Antalya iç turizm de tanıtım atağına geçiyor. Antalya Güneşi konseptiyle kuracağımız stantta ziyaretçileri Antalya ve beldelerini keşfe davet edeceğiz.” dedi. Cahit Şahin, Tanıtım A.Ş.’nin turizm sektör temsilcilerinin ‘tek çatı’ tanıtım çalışmalarında yeni bir konsept ortaya çıkardığını kaydederek, EMITT Fuarı’nda Antalya Tanıtım AŞ.’nin hazırladığı ‘Antalya Güneşi’ kentin tüm destinasyonlarını ortak noktada buluşturacağını bildirdi. Şahin sözlerine şöyle devam etti: “Antalya Güneşi konsepti, doğudan batıya ve birbirinden farklı turizm bölgelerinin tek bir Antalya markası etrafında birleştiği devasa bir fuar stant tasarımı. EMITT’te Antalya stant alanının ortasında yer alacak Antalya Güneşi ortak alanımız olacak. Burada Antalya’ya dair Altın Portakal, Üç Kapılar, Tahtalı Teleferik, Batık Şehir-Akvaryum, Golf sahası, Apollon Tapmağı, Saklıkent, Alanya Kalesi ve Surları, Saat Kulesi ile Aspendos Tiyatrosu replikaları yer alacak. Alanda çeşitli aktiviteler, gösteriler, yerel lezzet sunumları yapılacak ve bir kafeterya alanı da olacak.”

Antalya Güneşi kopseptine Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun destek, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in de katkısının büyük olduğunu kaydeden Şahin sözlerine şöyle son verdi: “Konseptimize Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa, Konyaaltı, Kaş belediyeleri ile ATSO, MATSO, BETUYAB, KETAV, ALTİD ve Sun Express tarafından destek veriliyor. Gelecek fuarlarda hedefimiz Akdeniz Belediyeler Birliği’ne bağlı belediyeleri de bu oluşumda görmek. Akdeniz’de yer alan tüm otelleri de standımızda görmekten mutluluk duyarız.” dedi.

BAGEV’DE DAVUT ÇETİN DÖNEMİ

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı’nın (BAGEV) geçtiğimiz yılın Aralık ayında yapılan Olağan Genel Kurulu sonrası yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, BAGEV Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Akdeniz Belediyeler Birliği, Akdeniz Üniversitesi, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Deniz Ticaret Odası, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği, Antalya Ticaret Borsası, Burdur Ticaret Borsası, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası, Isparta Ticaret Borsası, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, Süleyman Demirel Üniversitesi ve Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2000 yılında kurulan Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı’nın yeni Başkanı Davut Çetin oldu.

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’ın 2009 yılından bu yana yürüttüğü BAGEV Başkanlığını devralan Davut Çetin, BAGEV’in Batı Akdeniz’in kalkınması açısından çok önemli bir misyona sahip olduğunu dile getirdi. Antalya, Isparta, Burdur ve Afyonkarahisar’ın BAGEV’in içine dahil olduğunu belirten Başkan Davut Çetin, “Bu kentler arasında birlikteliği arttırarak ortak projeler üretmeliyiz. Bölgenin ekonomik kalkınması için güç birliği oluşturmalı ve kentler arasında birbirimize destek olmalıyız” şeklinde konuştu.

BAGEV’in kuruluşundan bu yana 4 kenti birbirine daha da yakınlaştırdığını söyleyen BAGEV Başkanı Davut Çetin, “Vakfımız, kurulduğu 2000 yılından bu yana Batı Akdeniz için pek çok önemli çalışmaya imza atmış bulunmakta. Bu çalışmalara imza atan bugüne kadar ki tüm yönetim kurullarına teşekkür ediyorum. 2009 yılından bugüne Başkanlık görevini yapan ve BAGEV vizyonunu aldığı noktadan çok daha ileriye taşıyan Ali Çandır Başkanımıza da özel olarak teşekkür etmek istiyorum. Umarım bundan sonra da bizler aldığımız bayrağı daha yukarıya taşıyacağız” dedi.

BAGEV’in yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu,

BAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin (Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı)

BAGEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Keyik (Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı)

BAGEV Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Halil Bülbül (Antalya Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı)

BAGEV Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Boztaş (Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı)

BAGEV Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çetin (İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Başkanı)

BAGEV Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Adar (Isparta Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı)

 

BAGEV Yönetim Kurulu Üyesi Murat H. Günay ( Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı )