Sağlığınıza

Sağlığınıza

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Kazım Doğan ve Kardiyolog eşi Aynur Doğan, yıllar önce bir hayalin peşinden koşmaya başladı. Doktor karı-koca, insanlara, doğanın içinde hem huzurlu bir tatil, hem de tamamlayıcı sağlık hizmetleri başta olmak üzere, farklı dallarda sağlık hizmeti sunmak için kolları sıvadı. Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan bu otel başta Avrupa olmak üzere, Ortadoğu ve Arap ülkelerinden turistlerin ilgisini çekiyor.

Otel, Antalya kent merkezine 14 kilometre, havaalanına ise 30 kilometre uzaklıktaki Duacı Köyü’nde, klasik tatil anlayışını, sağlıklı yaşamla bütünleştiren bir bakışla hizmet veriyor. İçinde engelliler için özel düzenlenmiş odalarıyla birlikte toplam 172 odası bulunan tesiste, kardiyoloji uzmanı, fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı, diyet uzmanı, psikolog, spor ve egzersiz uzmanları ve hemşireler bulunuyor. Tesiste, tamamlayıcı sağlık hizmetleri dikkat çekiyor.

Uzman hekimler eşliğinde, sağlıklı beslenme, diyet ve zayıflama, zihinsel ve bedensel detoks, kardiyak rehabilitasyon, nörolojik rehabilitasyon, boyun, bel, sırt ve eklem ağrıları tedavi programları, ortopedik ve travmatolojik rehabilitasyon, spor yaralanmaları sonrası rehabilitasyon, protez sonrası rehabilitasyon, geriatrik rehabilitasyon, sigara bırakma terapileri uygulanıyor. Ayrıca denge koordinasyon egzersizleri, diş ünitesi, ozon terapi hizmetleri de veriliyor.

Sağlıklı yaşlanmanın önemine işaret eden Dr. Kazım Doğan, hem tatil hem de sağlık amaçlı kurulan bu tesisin, klasik turizm uygulamalarından çok farklı olduğunu söylüyor.