Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya’daki hastaneden nasıl randevu alabilirim?

Tercih ettiğiniz hastaneye telefon, faks veya e-posta yoluyla başvurabilirsiniz.

Randevu talebinde bulunurken hangi bilgileri sağlamalıyım?

Kimliğinizde yazıldığı gibi adınız ve soyadınız, daimi adresiniz, telefon numaranız, doğum tarihiniz ve tercih ettiğiniz randevu tarihi gibi bilgileri sağlamanız gerekir.

Yanıma hangi evrakları ve sağlık kayıtlarını almam gerekir?

Sağlık durumunuz ile ilgili tüm gerekli bilgileri sunmanız gerekiyor: röntgen filmleri, test sonuçları, tıbbi geçmişiniz ve halen kullanmakta olduğunuz ilaçlar. Doktorunuzun iletişim bilgilerini ve sevk mektubunu getirmeyi unutmayınız.

Kendi doktorumdan bir sevkim olmamasına rağmen bir hastaneden nasıl randevu alabilirim?

Hastanenin kabul merkezi ile iletişime geçin.

Hastanelerinizin uluslararası akreditasyonu var mı?

Antalya’da hastaların esenliğini ve memnuniyeti için kendini adayan ve sağlık hizmetlerinde mükemmeliyeti arayan uluslararası akreditasyona sahip birçok hastane mevcuttur.

Hiç Türkçe bilmiyorum. İletişim sorunlarıyla karşılaşacak mıyım?

Antalya birçok dilin konuşulduğu dünyaca ünlü bir turizm merkezidir.  Antalya’nın hastanelerinde hemen hemen tüm doktorlar İngilizce bilmektedirler. İhtiyaç duyulduğu takdirde hastaneniz size bir tercüman temin edecektir.

Antalya’daki tedavim sırasında bana refakatçim de eşlik edebilir mi? Refakatçim nerede kalabilir ve uygun olduğu zamanlarda sosyal programlardan faydalanabilir mi?

Randevu talebinizi yaparken hastaneye refakatçi getrime isteğinizi bildirmeyi unutmayın. Hastaneniz talebiniz üzerine sizi gerekli konaklama tesislerine ve seyahat acentalarına yönlendirecektir.

Yabancı uyruklu biri olarak sağlık hizmetleri için vergi ödemem gerekiyor mu?

Türkiye’deki vergi mevzuatına göre, hastanelerde sağlanan tüm sağlık hizmetleri için, uyruğa bakılmaksızın, yabancı vatandaşlar da %8’lik KDV ücretini ödemek mecburiyetindedir.

Antalya’ya nasıl gidilir?

Antalya, Türkiye’nin başlıca turizm destinasyonlarından biri olup, direkt bağlantıları ile geniş bir uçuş ağına sahiptir. Daha fazla bilgi için Türk Hava Yolları (http://www.thy.com), SunExpress (http://www.sunexpress.com) ve Sky Airlines (http://www.skyairlines.net) web sitelerine bakmanızı öneririz.

Türkiye’ye seyahat etmeden önce vize almam gerekiyor mu?

Vize koşullarıyla ilgili tüm gerekli bilgileri T.C. Dışişleri Bakanlığı’nın web sitesinde bulabilirsiniz:

http://www.mfa.gov.tr/visa-information-for-foreigners.en.mfa