Buluşma Noktaları

Buluşma Noktaları

Kentin Buluşma Noktaları

Antalya Kepez semtinin iki önemli sanat merkezi; Erdem Bayazıt Kültür Merkezi ve Yenimahalle Semt Evidir. Yıl boyu konserden, tiyatro, dans gösterilerine ve çok sayıda panel, konferans gibi etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca fuayelerinde bulunan sergi alanları ile bölgenin sanat yaşamına çok değerli katkılar sağlar.

Erdem Bayazıt Kültür Merkezi

Konyaaltı Sahili’nin başladığı yer olan Beach Park içerisindeki korulukta bulunan Açık Hava Tiyatrosu, 4 bin kişi kapasitesi ile uzun süren yaz akşamlarının önemli bir etkinlik noktasıdır. Tiyatro gösterilerinin sıkça yer aldığı açık hava sahnesi her yıl Sezen Aksu, Tarkan ve Zülfü Livaneli gibi Türk müziğinin birbirinden değerli solist ve gruplarını ağırlar. Diğer yandan Julio Iglesias ve Led Zeppelin’in efsanevi solisti Robert Plant gibi çok sayıda dünyaca ünlü müzisyenin de sahne aldığı bir arenadır.

Konyaaltı Açık Hava Tiyatrosu

Ayrıca Kepez’deki Kent Ormanı girişinde, antik tiyatrolara benzetilerek inşa edilmiş olan ve yapımı bu yıl tamamlanan Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu, başta konserler olmak üzere pek çok etkinliğin bir başka büyük merkezidir.

Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu

Antalya’nın sahip olduğu mükemmel iklim, Akdenizlilerin sahil ve parklarda keyifli zaman geçirebilmelerine olanak tanır. Kentin merkezinde yer alan, yüzünü Toroslar’ın uzantısındaki Antalya körfezine dönmüş ve üç büyük seyir terasından oluşan Karaalioğlu Parkı, içinde barındırdığı kuş cinsleri ve bitkileri ile gezilmeye ve görülmeye değer bir atmosfere sahiptir.

Karaalioğlu Parkı

Antalya tarihinin belleğini oluşturmak amacıyla kurulmuş olan Kent Müzesi, bu güzel parkta çok değerli açık hava sergileri açmaktadır. Çok yoğun bir araştırma ve çalışma sonucu, geride bıraktığımız ocak ayında açılan Karaalioğlu Parkı Kuşları Sergisi, parkın gürültücü ve yaramaz gerçek sahipleri olan kuşları, fotoğraf ve bilgileri ile bizlere anlatır. Şu sıralar, Kent Müzesi’nin yaratıcı çalışanları, 2013 Mayıs ayında parkın bir başka temasını ele alarak   Karaalioğlu Parkı Çiçekleri sergisi için çalışmalarını yoğun olarak sürdürmektedir. Karaalioğlu Parkı’nın hemen girişinde yer alan Atatürk Evi ve Müzesi ve ihtişamlı binası görülmeye değerdir.


Atatürk Evi Müzesi

Ayrıca Karaalioğlu Parkı seyir terasları yaz aylarında çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapar. Bunun yanı sıra Muratpaşa Belediyesi yanında bulunan meydan, yüzünü Akdeniz’e çevirmiş Konyaaltı Kent Meydanı ve Yivli Minare’nin gölgesinde yer alan Cumhuriyet Meydanı yaz aylarının vazgeçilemez açık hava etkinlik arenaları arasında yerlerini alır. Her akşam Cumhuriyet Meydanı’nda, dünya müzikleri eşliğinde akşam saatlerinde tekrarlanmakta olan neşeli su gösterisini de unutmayalım.