Festivaller Bu Kentte Yakışıyor

Festivaller Bu Kentte Yakışıyor

Kalabalıklara Karışmanın Tam Sırası

 

Tarihsel geçmişinin yanı sıra muhteşem doğasıyla çok ayrıcalıklı olan Antalya ve çevresi, tatil geçirmek için dünyanın en güzel yerlerinden biridir. Üstüne üstlük zengin bir etkinlik takvimi sunan, sanatla iç içe geçmiş olan tüm bölge sürprizlerle dolu anları içinde barındırmaktadır.

Bölgenin dört bir yanına yayılmış olan festivaller ve beraberinde yapılmakta olan sanatsal etkinlikler, hiç kuşku yok ki Antalya’yı deniz, kum ve güneş ekseninden çok daha ötelere taşımaktadır. Sanatın her dalının desteklenerek hayat bulduğu bölge, birbirinden renkli festivallerin ev sahibidir.

Binlerce yıllara tanıklık etmiş olan Aspendos Antik Tiyatrosu’nda, bir bale ya da bir opera izlemenin yarattığı hisle “iyi ki varım, iyi ki buradayım” demek, kuşkusuz keyiflerin en büyüğüdür.

Bir festivaller bölgesi olan Antalya’da, 12 ay boyunca bir etkinliğin parçası olmak mümkündür. Yapacak olduğunuz ilk iş, zamanınızı ayarlamak ve sonra bir ya da birkaç festival seçerek kalabalıklara karışmak olmalıdır.

Binlerce yıllık tarihi sırtlamış Akdeniz’in sıcak kalpli insanları, sizleri bölgesine, bir etkinliğin parçası olmanız için misafiri olmaya davet ediyor.

İyi eğlenceler!