Thomas Cook krizi bile turizmde artışı kesemedi

Profesyonel otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, yaşanan Thomas Cook krizinin bile Antalya turizmdeki artışı engelleyemediğini söyledi.

POYD Başkanı Ülkay Atmaca, Turizmdays.com’a yaptığı açıklamada,

Antalya’nın en güzel zamanlarından biri olan Eylül ayınında bittiğini belirterek, ”Bu kadar iyi giden bir turizm sezonunda Thomas Cook’un iflası bile Eylül ayı yükselişini kesemedi.Bu yıl Eylül ayında Antalya’ya 2.184.130 turist geldi . Bu sayı bugüne kadar Eylül ayında gelen en fazla turist sayısı oldu” dedi.

Ekim ayınında dolu dolu başladığını vurgulayan Atmaca, ”Şu ana kadar rezervasyon akışı gayet iyi. İklim olarak havaların iyi olması sezona hemen yansıdı. Ekim ayında bile hava 30 derece. Bu nedenle ekim ayı dolulukları gayet iyi geçecek.
Bu doluluklar fiyat endeksli olsa da bu rakamlara ulaşmak büyük başarı. Bu talebin artması fiyatları biraz daha artmasına neden olabilir. Bir dünya devinin iflasına rağmen Eylül ve Ekim aylarının bu doluluklara ulaşması sektör adına büyük başarıdır” diye konuştu.

Ülkay Atmaca, Suriye topraklarında süren barış harekatının Antalya’dan 1200 kilometre uzaklıkta olduğunu, bunun turizme etkisinin olmadığını da sözlerine ekledi.

0 Yorum

Yorum Bulunamadı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir